Wyszliśmy z posiłkiem do 130 osób

183. Zupa za nami! Mimo okresu przedświątecznego wszystko odbyło się zgodnie z planem. Wyszliśmy z posiłkiem do 130 osób. Nasze dzielne dziewczyny były w terenie, aby odwiedzić osoby w miejscach niemieszkalnych, przypomnieć o możliwości spotkania i załatwienia wielu spraw również w najbliższy wtorek w naszej zupowej siedzibie.

Ugotowaliśmy tradycyjny żur na zakwasie. Dzięki „ludziom z miasta”, których prosiliśmy o ciasta nie zabrakło na naszym spotkaniu pysznych mazurków, babek, babeczek i serników. Po raz kolejny Wasze wypieki spowodowały uśmiech na wielu twarzach. Wszelkie wyrazy uznania i podziękowań, które nam okazywaliście w ostatnim czasie były balsamem na nasze spracowane ręce i głowy zajęte mądrym pomaganiem.

Pomagamy wielu osobom prawie jednocześnie. Staramy się czasami trochę Wam opowiedzieć, ale nie wszystko jest na sprzedaż. Zawsze musimy pamiętać, że za każdą opisaną historią kryje się człowiek ze swoimi troskami, smutkami i słabościami. Często poraniony i jeszcze częściej starający pozbierać się do kupy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że mimo braku sensacji w naszych medialnych przekazach ufacie nam i wspieracie. Każda wpłacona złotówka jest wydana tylko po to, aby pomóc w kryzysie, którego doświadcza konkretny człowiek. Na kompleksową pomoc składa się wiele działań i dlatego tak wielu wspierających nas osób potrzebujemy. Nigdy nie wiemy z jakim problemem przyjdzie do nas osoba w potrzebie, jakie nakłady finansowe i rzeczowe będą na początku potrzebne, aby chęć zmiany życia zamieniła się na wiarę i przeświadczenie o możliwości dokonania zmian w swoim życiu.

Dziękujemy Szkolnemu Klubowi Wolontariatu w Szkoła Podstawowa 68 w Poznaniu za piękne świąteczne kartki dla naszych Zupowych Przyjaciół i cudowny list do nas. Pani Barbarze Kseń i Fundacji Amicis za paczkę z wędlinami. Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce za zbiórkę czekolad. Fundacji All For Planet i Panu Tomkowi za pyszne bułki.

Gosi i firmie Eurocash za spożywczy „pakiet startowy” dla nowych lokatorów naszych mieszkań wspieranych i za czekoladowe słodkości. Kasi i Maciejowi za to, że o nas pamiętacie i wspieracie nasze działania. Dziękujemy każdemu, kto nas wsparł w jakikolwiek sposób. Dzięki Wam pomaganie jest łatwiejsze!