Daj coś od siebie

Dziel się zwłaszcza wtedy, gdy masz bardzo mało, bo dzielić się, gdy masz nadmiar, to żadna sztuka. Niekiedy wydaje się nam, że tylko wielkie rzeczy mogą zmienić coś w czyimś życiu - nic bardziej mylącego. Często jest tak, że niezauważane przez nas drobiazgi mogą ogromnie wpłynąć na czyjeś życie. Bo jeśli mieszka się w pustostanie, to możliwość wykąpania się, przespania się we własnym pokoju, w zwykłym łóżku, pod zwykłą kołdrą bez strachu o swoje życie, zdrowie i dobytek jest jak pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu. Cierpliwie wysłuchujemy historii osób, które zwracają się do nas z potrzebami. Zapisujemy je, a potem dzielimy się tym, co dostajemy od darczyńców.

 

Jak nam pomóc?

  • Przekazując nam potrzebne rzeczy. Potrzebujących jest wielu, więc nasz magazyn wymaga stałego uzupełniania. Dlatego zawsze zbieramy: śpiwory, plecaki, majtki i skarpetki, kosmetyki (żele, szampony, maszynki do golenia, pasty, szczotki do zębów, kremy i inne). Wymienione rzeczy (prosimy, aby były w dobrym stanie) można do nas przynieść na ul. Przemysłową 45a w każdą sobotę od godziny 13:00 do 17:30 lub na przystanek PST Dworzec Zachodni od 18:00 do 19:30. Jeśli nie możesz do nas dotrzeć w tym terminie, to prosimy o telefon.
  • Organizując zbiórkę rzeczy, żywności, poniędzy. W swojej szkole, zakładzie pracy, bloku i w innych miejscach możesz zorganizować zbiórkę rzeczy lub żywności, które Zupa na Głównym przekaże potrzebującym. Jeśli zorganizujesz zbiórkę pieniędzy, to zapewniamy cię, że 100% trafi do osób potrzebujących oraz wesprze funkcjonowanie naszego stowarzyszenia. Nie wykonywane przez nas prace nie pobieramy żadnego wynagrodzenia.
  • Angażując się w pomoc innym. W każdą sobotę o godzinie 13:00 na ulicy Przemysłowej 45a rozpoczynamy przygotowywanie posiłku. Jeśli chcesz dołączyć do gotujących, to serdecznie zapraszamy! Kroimy, siekamy, gotujemy, przygotowujemy kanapki, pakujemy paczki, sortujemy odzież... Z nami nie sposób się nudzić. Po gotowaniu możesz też z nami pojechać do potrzebujących, aby wydawać posiłki, służyć uśmiechem i dobrym słowem. Możesz, ale jeśli nie chcesz, to nie musisz.
  • Angażując się w organizowanie przez nas akcje. Informacje o tym, co robimy publikujemy na Facebooku oraz na tej stronie internetowej. Tradycją już stało się organizowanie przez nas seansów charytatywnych, akcji takich, jak Wielkanocna Tytka, Zatrzymany Pączek, Podaruj Rogala i innych. Możesz nas wesprzeć angażując się w nie tak, jak jest ci wygodnie. 
  • Wpłacając darowiznę na nasze konto. Niekiedy chcemy pomagać, ale po prostu nie mamy na to czasu. Jeśli nie możesz nas wesprzeć w inny sposób, a chciałbyś to zrobić, to możesz przekazać darowiznę na nasz rachunek, a my w 100% wykorzystamy te pieniądze na pomoc potrzebującym. Numer rachunku można znaleźć w menu >Przekaż darowiznę<.