Wizyta wolontariuszy z firmy Orange

297. sobota zapowiadała się spokojnie. Mieliśmy przygotowaną przez nas wcześniej pyszną grochówkę jedynie do podgrzania na małym ogniu. Oprócz tego, do zaparzenia kilkadziesiąt litrów kawy i herbaty oraz do przygotowania kanapki i ciasto. Ekipa z Fundacji Orange przywiozła mnóstwo potrzebnych produktów, z których część wykorzystaliśmy od razu, a część odłożyliśmy na kolejne spotkanie. Wiele radości na dworcu sprawiła skrzynka pełna świeżych owoców. Banany i jabłka to naprawdę rarytas, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić.
W naszej siedzibie do pracy zjawiło się wielu wolontariuszy. Niech zawsze będzie tak ciasno i wesoło przy stole! Wtedy praca tak jakby sama się wykonuje, a my po prostu dobrze spędzamy czas. Wspólna praca nas uwrażliwia. Wiele można się wtedy od siebie nawzajem nauczyć. Dziękuję, że jesteście i chcecie spędzać te sobotnie popołudnia właśnie w naszej kuchni. Gdy dotarliśmy na dworzec, zobaczyliśmy długą kolejkę czekających na nas osób. Rozłożyliśmy stoły i podzieliliśmy się zadaniami. W sumie wraz z medykami było nas prawie 20 wolontariuszy, a każdy miał co robić. Zupa zniknęła w 20 minut. Z kanapkami czekaliśmy jeszcze na spóźnialskich, jednak dla tych, co przyszli mocno spóźnieni, został jedynie chleb.
Trwa akcja Żądamy Chleba (pomagam.pl/zadamychleba2023). W czasach, w których otacza nas tak wiele zbiórek, akcji i wydarzeń charytatywnych, można się w tym nieźle pogubić... Podobno umiejętność adaptacji, to jedna z cech, która wyróżnia nasz gatunek. Może to zaleta, a może za łatwo się przyzwyczajamy? Normalnością staje się to, że tak wiele osób dookoła nas potrzebuje pomocy i przestajemy to zauważać. Jednak za każdą taką akcją jest człowiek, który nie tylko potrzebuje wsparcia, ale jednocześnie na tyle mocno wierzy w cel swojej zbiórki, że decyduje się prosić o pomoc innych.
Jeśli możesz pomóc - zrób to! Wesprzyj drobną wpłatą lub dobrym słowem, udostępnij zbiórkę lub powiedz o niej znajomym. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli działać dalej. Wierzymy mocno, że to co robimy ma sens, dlatego nie odpuścimy. Zapraszamy na naszą stronę - znajdziesz tam informacje o tym co robimy, jak działamy i na co zbieramy środki. Być może uznasz, że warto nam pomóc, a być może dostrzeżesz dzięki temu kogoś innego, do którego łatwiej będzie wyciągnąć Ci pomocną dłoń.
Dziękujemy za wszystko, tymczasem życzymy Wam udanego tygodnia!