Pyszną gulaszową witamy nowy rok 2021

Za nami 170. Zupa, która przypadła w pierwszą sobotę roku 2021! Przepyszny gulasz ugotowało dla "naszych" Whiskey in the Jar Stary Browar Poznań. Pochwałom nie było końca. Że taki dobrze doprawiony, że pikantny, a jednak łagodny, że tak dużo mięsa, że papryka, że pieczarki i tak naprawdę prima sort. Chwalącym odpowiadaliśmy, że tym razem to nie nasza zasługa. Nasza wdzięczność jest wielka, ponieważ Rodzina Mitsuro niezmiennie od ponad dwóch lat wspiera naszych Zupowych Przyjaciół, najlepszym mięsem potrzebnym do przygotowania pożywnych posiłków dla osób potrzebujących. Namawiamy - wspierajcie ich jak tylko macie okazję. Telefon 503 749 696 lub online: https://wynosy.whiskeyinthejar.pl

Ubiegły rok to trudny czas dla gastronomii. Trzeba mieć ogromną klasę i wiele empatii, żeby wyjść poza własne problemy i wspierać potrzebujących bez względu na okoliczności. Z wdzięcznością i wzruszeniem dziękujemy za to, że nas nie opuściliście - chociaż mieliście powody. Dziękujemy za wspólne dzielenie trosk. Wierzymy, że w 2021 będziemy mnożyć same sukces. Mądre pomaganie to także darowanie potrzebującym odpowiednich rzeczy w odpowiednim czasie. Przyglądając się temu co będzie się działo w czasie około świątecznym postanowiliśmy, że nie robimy świątecznych paczek. Zrobiliśmy za to noworoczne podarunki z ciepłymi skarpetami, rękawiczkami, czymś słodkimi i owocowym. Dodatkowo dla chętnych wraz z rzeczami wydamy we wtorek kubki termiczne. Szczególnie rękawiczki były pożądane i wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Bardzo dziękujemy za karteczki z życzeniami i rękawiczki Lions Club Poznań New Design. Za gotowe paczki Paniom Beata Schoenradt i Agnieszce "Agu".

 

Dziękujemy każdemu z Was, że mogliśmy w tym roku dzięki Waszemu wsparciu zrobić tak wiele. Jedzenie jest pierwszą i najważniejszą potrzebą każdego. Przez cały ten rok nie zdarzyła się taka sytuacja, żeby jedzenia, produktów lub pieniędzy nam zabrakło. Wchodzimy w nowy rok z wieloma pomysłami, które chcemy zrealizować, aby pomóc wielu. W najbliższym czasie pomożemy tym, którzy zmotywowani przez nas są obecnie na terapiach. Obiecaliśmy, że nie wrócą na ulicę, do pustostanów i na dworce. Tylko wtedy to wszystko ma sens. Nie mamy na to środków publicznych dlatego dziękujemy za wpłaty na nasze konto i kilka zleceń stałych, które pojawiły się wraz z nowym rokiem.

Ogromnie dziękujemy za wspieranie nas na Patronite. Klucz do mieszkania, własne miejsce, własna lodówka i szafa w większości przypadków jest pierwszym krokiem do powrotu do społeczeństwa. Wsparcie pracownika socjalnego i psychologa oraz indywidualny program wychodzenia z bezdomności w efekcie końcowym doprowadzi do tego, że wielu do bezdomności nie powróci. Bezdomność to kryzys z którego można wyjść. To też inwestycja naszego czasu i Waszych pieniędzy.

Wiola