Świetlica dla pań

Już wkrótce 8 marca i to jest dobra data, aby świetlica dla Zupowych Pań zaczęła spełniać swoją rolę. Ma to być bezpieczne miejsce, w którym będziemy rozmawiać o problemach, sprawach, które są do rozwiązania, cieszyć się z radości, dzielić troski, szukać rozwiązań i powodować, aby wykluczenie społeczne było mniej dotkliwe. Nastawieni jesteśmy na indywidualną kompleksową pomoc! Dla kogo? Kobiety starsze, ubogie, niepełnosprawne, w kryzysie bezdomności. Dlaczego Panie? Bo jeszcze nie ma takiego miejsca, bo na Zupie giną nam w tłumie, bardzo rzadko o coś proszą same, bo mają trudniej, wstydzą się swojego położenia, bo za każdą bezdomną kobietą stoi mężczyzna i to on dyktuje warunki, bo często była i nadal jest przemoc, bo gdzieś tam są często pozostawione dzieci i alkohol jest rozwiązaniem na niemyślenie. Chcemy też dowiedzieć się dlaczego starszych "domnych" Pań przybywa na Zupie. Czy na prawdę owdowiałe kobiety nie mogą liczyć na instytucjonalne wsparcie?

Oferta:

  • wsparcie psychologiczne, terapeutyczne, prawne, doradztwo zawodowe, możliwość skorzystania z komputera, internetu, telefonu, wypożyczenie książki, wypicie kawy, porozmawianie lub pobycie w samotności,
  • pomoc w pisaniu pism urzędowych, CV itp. pomoc w zanlezieniu pracy, lokum,
  • możliwość zadbania o higienę osobistą ( kąpiel, wypranie rzeczy i przebranie się w czyste), zadbanie, aby wykluczenie menstruacyjne i dostęp do lekarza ginekologa nie było problemem,
  • pewnie jeszcze mnóstwo spraw, które wraz z naszymi Zupowymi Przyjaciółkami się pojawią.

Marzenie o Zupowej świetlicy ziściło się dzięki Waszemu wsparciu pieniężnemu i rzeczowemu. Nie mamy jeszcze wszystkiego. Brakuje nam pralki z suszarką, wyposażenia kącika do indywidualnych rozmów ( fotele, lampa, stolik), drobnego sprzętu agd ( czajnik, żelazko, suszarka do włosów). Nasza zbiórka nadal trwa. 8 marca ją kończymy. Każda symboliczna wpłata do tego dnia będzie miała dla nas znaczenie. Dziękujemy!

Szukamy wolontariuszy różnych profesji do współpracy. Chcemy stworzyć listę osób, które będą mogły wspierać nasze działania i nasze Panie. W razie potrzeby będziemy się kontaktować indywidualnie. Więc jeżeli chcesz być na tej elitarnej zupowej liście, to daj nam znać.