Wiecie, że zupa to tylko pretekst

175. Zupa na Głównym za nami! Zawsze Wam piszemy o tym co się dzieje w czasie naszego sobotniego spotkania i to co robimy w tygodniu, bo wiecie, że zupa to tylko pretekst... Zależy nam na budowaniu relacji, równym traktowaniu i chociaż często nam się włącza tryb " słuchaj pomożemy, zrobimy co chcesz, nie wszystko stracone" to cierpliwie czekamy na to, żeby osoba sama przyszła i poprosiła o pomoc. Jest to bardzo ważne, bo i wtedy decyzje są bardziej przemyślane i człowiek ma poczucie sprawczości w swoim życiu. Nie da się pomóc komuś kto tej pomocy nie chce, bo my możemy wspomagać, ale cała praca nad sobą, ponoszenie porażek i podnoszenie się po nich jest po stronie zainteresowanego. Wiadome jest to, że w sytuacjach kryzysowych kiedy jest zagrożone życie ludzkie nie czekamy na takie słowa tylko prosimy o pomoc odpowiednie osoby lub instytucje. Z radością czytamy w różnych miejscach, że często także  Wy zwracacie uwagę na osoby, które są w przestrzeni naszego miasta a mogą potrzebować pilnej pomocy. Dziękujemy za Waszą wrażliwość. Wierzymy, że jako Zupa mamy w tym swój udział.

 

Za nami pierwsza sobota i akcja "o ciasta prosimy ludzi z miasta". Pierwsze ciasto przywitało nas już u progu. Ktoś był wcześniej niż my. Dziękujemy! Cudowne jest to, że z ciastami przyszło tym razem kilku młodych ludzi. Fajnie, że angażujecie się także w takie akcje jak nasza. Dobrze to rokuje na naszą przyszłość. Zrobiliśmy fotki tym, którzy przyszli do nas ze słodkościami i nie tylko. Niestety i tym razem nie udało się wszystkim. Chwalimy Was i dziękujemy.

Magdalena Gutowska - dziękujemy za wszystko. Kawiarnia Rodzinna "O Matko", Grupa Less Waste, Karolina Zbaska - dziękujemy za ciasta, pyszne sałatki, i inne bardzo potrzebne "przydasie" Olga Dzieciątkowska - bardzo dziękujemy! Maria Grzesiak - ogromne dla Ciebie Grupa dla Rybna Wielkiego - dziękujemy za wsparcie po raz kolejny! Tomasz Bekier dziękujemy za najlepsze kanapki na świecie, All For Planet dziękujemy, że dzięki Wam nie musimy za nie płacić, chociaż warte są każdych pieniędzy. Bez zaangażowania każdego z Was, udziału w naszych akcjach, ciągłego poczucia, że jesteście z nami, ufacie nam i stale wspieracie finansowo i rzeczowo byłoby nam bardzo trudno.

Śmiem twierdzić, że bez Was Zupa nie miałaby żadnych szans! Dzięki wielkie!

Wiola