Od zawsze karmimy każdego, kto przyjdzie

233. i 234. Zupy oczywiście się odbyły i nakarmiły wszystkich potrzebujących, którzy zawitali na PST Dworzec Zachodni. Coraz więcej takich chwil, że słońce nas rozpieszcza i czujemy ciepły powiew wiosny. Jednak to nadal marzec i może być różnie. Gęsty,  kwaśny, mięsny kapuśniak, który  kojarzy mi się z zimą był dobrą opcją na ten zimny marcowy wieczór.

Oprócz naszych stałych wolontariuszy pomaga nam teraz przygotowywać posiłek młodzież z Gaudium et Studium Jest szansa, że na najbliższą sobotę będzie też pyszne ciasto od jednej? Super dziewczyny! To zaangażowanie i pomoc każdej osoby jest ważna, bo zupa jest pretekstem i to ona powoduje, że z tygodnia na tydzień budujemy coraz większe zaufanie i zamiast przepaści coraz dłuższy most, aby zmieścić na nim wszystkich ludzi gotowych na zmiany. 

Karmimy od zawsze wszystkich. Nie pytamy dlaczego, po co i czy na pewno należy się komuś miska zupy, kanapka, kawa czy ciasto od Was. Zakładamy, że jeżeli stanął w kolejce i zjadł to był głodny. Po każdym sobotnim spotkaniu pracujemy z  tymi i dla tych, którym życie pogmatwało się tak, że bez wsparcia trudno wyjść na prostą. W naszej siedzibie przy filiżance dobrej kawy i ciastku rozmawia się bardziej komfortowo. Wiele rozmów za nami. Wiele deklaracji, że już ten czas, żeby przyjść i porozmawiać o zmianie swego życia.  Każdy człowiek, który dzięki swojej determinacji i naszemu wsparciu jest na terapii, podjął pracę, ma bezpieczne lokum i zaczyna walczyć o swoje nowe życie jest wart tych niezliczonych porażek, które w naszym działaniu zdarzają się i zdarzać będą.

Jednak wszystko zaczyna się od porcji gorącej zupy, kanapki na wynos, dobrej kawy i pysznych ciast od Was.