Każdą złotówkę poświęcamy na pomoc innym

321. Zupa. Dowodzenie przejęła Ela i był to doskonały debiut, którego finałem było 100 litrów pomidorowej i masa pyszności, którymi mogliśmy podzielić się na dworcu. Minione gotowanie, Ela wspomina tak: W ostatnią sobotę na Przemysłowej było gwarno i głośno - a to za sprawą młodzieży ze szkoły, która włączyła się w akcję Syty_POZnan Nie tylko zbierali produkty, z których mogliśmy gotować zupę, ale i wsparli nas swoją pracą - dzięki nim do godziny 15.00, wszystkie warzywa mieliśmy pokrojone, kanapki przygotowane i tylko czekaliśmy aż ugotuje się zupa. Gotowaliśmy pomidorową z dużą ilością warzyw, mięsa, pietruszki. Oprócz zupy, przygotowaliśmy na dworzec ciasta oraz gorące napoje, niezbędne w bardzo chłodny, sobotni wieczór. Z całego serca dziękujemy cudnym kobietom z Fundacja Pełny Kurnik za to, że dzięki nim pyszne, domowe ciasta trafiły do naszych Zupowych Przyjaciół.

Gdy przyjechaliśmy na dworzec, to kolejka już na nas czekała - szybko rozstawiliśmy stoły i zaczęliśmy wydawanie zupy i kanapek. Zdziwiłam się, gdy okazało się, że wydajemy zupę już z drugiego termosu, bo wydawało mi się, że jesteśmy na dworcu od jakiś 10 minut... na szczęście zupy wystarczyło prawie dla wszystkich - tylko ci, którzy przyszli mocno spóźnieni załapali się już tylko na kanapki, kawę i ciasto, którego mieliśmy tym razem pod dostatkiem i dla każdego.

Co tydzień wydajemy posiłki na dworcu, rozmawiamy, wspieramy, jesteśmy. Nie mamy cudownego remedium na mróz, odcięty gaz, eksmisje, kryzysy i choroby psychiczne. Ale każdą złotówkę i masę siły poświęcamy na to, aby nieść pomoc, aby szukać dobrych, optymalnych rozwiązań. Naszym paliwem są podziękowania naszych podopiecznych, Wasze wsparcie, ciasta, rzeczy i masa dobrego, którymi się z nami dzielicie. Poczucie, ze nie jesteśmy sami jest jak mocny fundament, do tego abyśmy mogli działać. Dzięki za to. I oby jak najwiecej z tego do Was wróciło, niech się dobre mnoży i dzieli, dociera tam, gdzie jest szczególnie mocno czekane i potrzebne.

Trzymajcie się ciepło.