Gotujemy wspólnie ze SPAR

Za nami Zupa numer 335. Sponsorem tej Zupy po raz kolejny był SPAR i mieliśmy z czego gotować! Wolontariusze z firmy przyszli do naszej siedziby, żeby przygotować posiłek. Pojechali z nami na PST Dworzec Zachodni, aby spotkać się z osobami w potrzebie i nakarmić głodnych. Wzorcowa współpraca – rzeczowa i bezproblemowa. Z całego serca dziękujemy! Ugotowaliśmy fasolową. Zupa była gęsta i z mnóstwem warzyw. Nie zabrakło też mięsnej "wkładki". Z wolontariuszami przygotowaliśmy kanapki pełne witamin w postaci rzodkiewek, roszpunki, rukoli, papryki i ogórka. Zawsze staramy się, aby były maksymalnie pożywne. Poza tym, często słyszymy, że są super pyszne. Otrzymaliśmy również ciasto. Mieliśmy go na tyle dużo, że wszyscy czekający w kolejce do kawy i herbaty mogli się poczęstować.
Podczas gotowania odwiedziło nas kilka osób z ubraniami i środkami czystości, które potrzebne nam są później do paczek. W tę sobotę na rzeczy zapisało się kilkadziesiąt osób. W paczkach, które szykujemy, znajdują się przede wszystkim czyste ubrania, buty, środki czystości, czasem również plecaki, śpiwory, termosy, czy latarki. Zapewne nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak trudne dla osób w kryzysie bezdomności potrafi być zachowanie higieny. Wiemy jednak, że dla wielu osób jest to bardzo ważne. Od tego często zależy to, jak czują się w społeczeństwie oraz czy odważą się np. na próbę podjęcia pracy lub pójście do szpitala, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Zadbanie o ten aspekt to pierwszy krok.

Dziękujemy z całego serca za wszystkie dary, które nam przynosicie. Staramy się robić z nich dobry użytek. Dziękujemy też za wszystkie ciepłe, miłe słowa. Chcemy to ciepło przekazywać dalej w świat, żeby stawał się bardziej wrażliwy na drugiego człowieka. Tak, żeby każdy czuł się wśród innych ludzi bezpiecznie i nie wstydził się prosić o pomoc.
Zuza