Gościmy wolontariuszy ze SPAR Polska

330. Zupa na Głównym z ostatniej soboty, to ogórkowa na na wywarze z mięsa kurczaka. Gotowanie przebiegało przy pomocy i pod patronem firmy SPAR Polska. Otrzymaliśmy nie tylko spore wsparcie w postaci produktów na zupę, ale przede wszystkim dołączyła do nas ekipa pracowników SPAR, którzy wraz z wolontariuszami obrali i pokroili warzywa, przygotowali ponad 180 kanapek oraz popakowali ciasta. W kuchni było wesoło i praca szła sprawnie. Po wspólnym posiłku wszyscy razem pojechaliśmy na spotkanie na PST Dworzec Zachodni. Czekało na nas sporo ludzi - wydaliśmy wszystko w godzinę. Wolontariusze, którzy pomagali nam pierwszy raz, nie spodziewali się, że tyle osób będzie na nas czekać oraz że tak wielu wokół nas potrzebuje pomocy. Obiecali, że to nie była ich ostatnia wizyta u nas - trzymamy za słowo!

Zazwyczaj jak przyjdzie do nas ktoś nowy, okazuje się, że tak naprawdę, to już od dawna nas zna i obserwuje, ale dopiero teraz zdecydował się przyjść. Ciężko złapać ten moment i stwierdzić dlaczego właśnie wtedy. Pamiętajcie, że każdy moment jest dobry, żeby do nas dołączyć.

Nasi zupowi przyjaciele też potrafią nas zaskoczyć. Zdarza się, że po latach spotkań na dworcu ktoś decyduje, że wyjeżdża do innego miasta, wybiera się za granicę do pracy, podejmuje próbę, aby skontaktować się z rodziną lub zgłosić na terapię. I nie wiemy skąd nagle taka decyzja, jednak mam wrażenie, że nawet jeśli do podjęcia decyzji potrzebny jest ten przysłowiowy "impuls", to tak naprawdę wiele spraw często musi się po prostu poukładać i złożyć w to, że jesteśmy na coś gotowi. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy byli gotowi dołączyć do nas w ostatnią sobotę i firmie SPAR za wsparcie. Wykonaliście kawał dobrej roboty!

Zuza